Dożynki, Święto Plonów w Gminie Bukowsko


Centrum Usług Społecznych w Bukowsku z sercem i z dużą satysfakcją aktywnie angażuje się w każde wydarzenie środowiskowe. I tym razem nie zabrakło nas podczas tegorocznych Dożynek Gminnych.

 

Seniorzy z Klubu Senior+ w Tokarni, tradycyjnie jak w roku ubiegłym, przygotowali wieniec dożynkowy.  Wymagał on wielu godzin pracy, a serce włożone w jego powstanie jest nie do opisania. Wieniec ten jest nie tylko symbolem ich pracy na roli ale również zasianego ziarna słów, gestów i czynów. Wieniec uwity przez Seniorów reprezentował nie tylko Klub Senior+ ale również sołectwo Tokarnia.

Podczas wystawienia wieńca Seniorzy przedstawili swoje umiejętności wokalne i aktorskie, które nagrodzone zostały licznymi brawami publiczności.

Seniorzy zaprezentowali również własne stoisko dożynkowe, na którym znalazły się przedmioty rękodzielnicze wykonywane w Klubie Seenior+ w Tokarni.

 

Ciekawym i trafnym pomysłem stał się kącik pielęgnacyjny i animacyjny dla małych dzieci oraz mam karmiących. Można było skorzystać z przewijaka, podgrzać jedzenie dla niemowlęcia czy w zacisznym i wygodnym fotelu nakarmić maluszka. A wszystko to pod odpowiedzialnym okiem pracowników CUS w ramach organizowania społeczności lokalnej.