Z życia Seniora


Wycieczka Klubu Senior + w Tokarni do Łańcuta

W dniu 28 czerwca Klub Senior + w Tokarni  wzięli w wycieczce do Markowej oraz Łańcuta.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów w  Markowej.

Na placu muzealnym znajduje się pomnik poświęcony ofiarom Holokaustu oraz tabliczki z nazwiskami Polaków zamordowanych za pomoc Żydom na Podkarpaciu. Ponadto na monumentalnej ścianie Pamięci umieszczono tabliczki z nazwiskami Polaków, którzy ratowali Żydów na Podkarpaciu. W Muzeum znajduje się multimedialna scenografia MPRŻ i towarzyszące jej eksponaty muzealne, druki, fotografie, notacje i filmy dokumentalne. Centralną część sali ekspozycyjnej stanowi symboliczne przedstawienie rodzinnego domu Wiktorii i Józefa Ulmów.

Po zwiedzaniu muzeum przyszedł czas na pyszny obiad w Restauracji VIS a VIS oraz czas wolny dla Seniorów...Następnie Seniorzy zwiedzili  Synagogę w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego  w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich. Zbudowana w typie wschodnim bożnica jest  jednymnajcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce. Synagoga została zbudowana w 1761 roku na miejscu starej, drewnianej bożnicy. Jej budowę sfinansował Stanisław Lubomirski, czołowy protektor Żydów w Łańcucie. Nakazał, aby synagoga z zewnątrz nie wyróżniała się architekturą oraz nie była większa niż kościół i ratusz oraz pobliska zabudowa.

Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Muzeum- Zamku  Lubomirskich i Potockich. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesujących kolekcji pojazdów konnych oraz  malowniczego parku w stylu angielskim, w którym znajdują się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Piękny zespół pałacowy na uczestnikach wycieczki  zrobił ogromne wrażenie swym bogactwem, wystrojem oraz historią.

Po zwiedzeniu zamku autobusem udaliśmy się do domu…

 

Spotkanie ze Św. Mikołajem

W dniu 06 grudnia 2021 r. do Klubu Senior +  w Tokarni, mimo trudnych warunków atmosferycznych,  zawitało aż dwóch Świętych Mikołajów (jeden święty, drugi troszeczkę mniej święty). W Klubie było radośnie, a na twarzach Seniorów zawitał uśmiech. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Nawet sami  Mikołajowie zostali obdarowani. Mikołajowie obiecali, że za rok również odwiedzi nasz Klub.  

 

SPOTKANIE ANDRZEJKOWE

W dniu 25 listopada 2021 r. w Klubie Senior + w Tokarni odbyło się „Spotkanie Andrzejkowe w rytm muzyki”.

O piękną oprawę artystyczną, pełną wróżb, czarów i dobrej zabawy zadbała Tajemnicza Wróżka, która odwiedziła Klub Senior +.

Seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach i wróżbach takich jak: lanie wosku, wróżenie z kuli itp.

Spotkanie Andrzejkowe upłynęło bardzo szybko, wśród rozmów, wspomnień, śpiewów i tańca w pięknie przystrojonej sali.

Dziękujemy Naszym Kochanym Seniorom za tak liczne przybycie oraz pomoc w zorganizowaniu Andrzejek. To dzięki Państwa aktywności udaje się nam realizować wspólne pomysły i przekazywać młodszym pokoleniom piękną tradycję.

Niech to Spotkanie Andrzejkowe, pełne wróżb i czarów będzie dla każdego miłym wspomnieniem, a wszelkie pomyślane marzenia i wróżby niechaj się spełnią.