Zapraszamy na rodzinne warsztaty arteterapii do Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego


Okres wakacyjny sprzyja rodzinnemu spędzeniu czasu wolnego. W ramach Projektu „ Rodzinne kluby w Bukowsku” zgłoszonego w konkursie "Po Pierwsze Rodzina". Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Bukowsku oraz Gmina Bukowsko, przygotowaliśmy dla mieszkańców Gminy Bukowsko możliwość skorzystania  z jednodniowych zajęć arteterapii w Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Zapraszamy rodziców z dziećmi do zapisywania się na warsztaty (łącznie 8 godzin), które swoim zakresem obejmą np. metody wyrobu papieru czerpanego, robienia filcu, pieczenia chleba. Arteterapia daje między innymi możliwość symbolicznego wyrazu trudnych przeżyć, doświadczania emocji w bezpiecznych warunkach, w formie mówienia "nie wprost", wyzwala spontaniczność i swobodę ekspresji, uczy technik skutecznej komunikacji. Pozwala na zaspokajanie takich potrzeb jak: akceptacja, bezpieczeństwo, bycie rozumianym i docenianym. Uwalnia twórczą energię drzemiącą w każdym z nas, otwiera nas na świat doświadczeń i potrzeb zarówno własnych, jak i innych ludzi, pogłębia więzi rodzinne i podnosi jakości kontaktów rodzic - dziecko.

Warsztaty odbędą się:    I grupa ( 20 osób)- 29.07.2023r.

                                               II grupa (20 osób)- 30.07.2023r.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Bukowsko. Będzie to wspaniały wybór spędzenia czasu w gronie rodziny.