I kolejne dobrze wykonane zadanie za nami.


Przed świętami w Zespole Szkół w Nowotańcu dobyły się warsztaty dla młodzieży z zakresu doradztwa zawodowego. Zadanie zostało zlecone do realizacji przez Centrum Usług Społecznych w Bukowsku dla Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w ramach zadania publicznego pn.: „Nowe usługi społeczne w Gminie Bukowsko”.
Uczestnikami byli uczniowie klas ósmych ze szkoły w Nowotańcu, którzy stoją przed wyborem kierunku swojej dalszej edukacyjnej drogi. Zgodnie ze współczesnymi trendami i potrzebami rynkowymi na warsztat „wzięto” umiejętności przyszłości. Zajęcia przeprowadziła Agata Padamczyk-Paternoga trener biznesu, coach kariery, absolwentka podyplomowych studiów psychologii w biznesie, a na dodatek jest czynną zawodowo logopedką, co również wykorzystała na warsztatach, bo przecież rola naszego głosu jest niebagatelna! Nie tylko w zwyczajnej komunikacji, ale i kontaktach zawodowych. Niepewne, ciche mówienie nie wróży powodzenia podczas np. ważnej rozmowy kwalifikacyjnej, czy też podczas wykonywania obowiązków zawodowych polegających na kontakcie z drugim człowiekiem.
Czy takie warsztaty mogły się nie udać?
Absolutnie nie! Było fantastycznie!!! Jest to opinia zarówno młodzieży jak i trenerki. Z planowanych 3 godzin zegarowych zrobiło się cztery! Młodzież nie chciała iść do domu, nie chciała przerw, a czas leciał ku zaskoczeniu wszystkich bardzo szybko. Trenerka co prawda go kontrolowała, ale widząc zaangażowanie młodzieży poświęciła jeszcze dodatkowo swój czas za co jej dziękujemy! Młodzież przekonała się o znaczeniu kluczowych umiejętności w życiu, jak i o tym, że warto je w sobie wyzwalać i rozwijać. Każdy poczuł, że ma moc! ????????
Początkiem nowego roku planujemy warsztaty dla kolejnej grupy młodzieży – na które już teraz serdecznie zapraszamy!
Ponadto warto zaznaczyć przy okazji, że w budynku Urzędu Gminy w Bukowsku w Centrum Usług Społecznych rozpoczęły się indywidualne konsultacje w ramach doradztwa zawodowego – na które mieszkańców naszej Gminy serdecznie zapraszamy!