PODZIĘKOWANIA


Dwudziesty dzień wojny ale i dwudziesty dzień pomocy jaką Gmina Bukowsko i indywidualni mieszkańcy Gminy kieruje w stronę rodzin z Ukrainy.

17 osób przebywa w Zajeździe pod Bukowicą, około 50 osób rozlokowanych jest po domach prywatnych, ponadto w punkcie noclegowym w OSP w Bukowsku uchodźcy mogą się przespać, odpocząć i wyruszyć w dalszą drogę.

Ofiarność mieszkańców jest ogromna. Codziennie dostajemy różnego rodzaju dary (żywność, ubrania, środki chemiczne, środki higieniczne itp.), pomoc finansową jak również otrzymujemy informacje o wolnych pokojach, często bez odpłatności za ich korzystanie. Gmina najbiedniejszym osobom z Ukrainy oferuje obiady w szkole.

W ostatnim czasie mieszkańcy Karlikowa na pomoc dla Uchodźców przeznaczyli ponad 1.400 zł, dwie rodziny z Tokarni ofiarowały w sumie 800 zł.

Pomoc niosą nie tylko mieszkańcy Gminy. Pani Ewa Rogacz, w imieniu swojej siostry Pani Anny Kalivas i jej córki Jane Kalivas Peters ze Stanów Zjednoczonych Ameryki, 8 ukraińskim rodzinom przebywającym na terenie Gminy Bukowsko, osobiście przekazała koperty o łącznej wartości 3.500 zł, a dzieciom wręczyła drobne słodkie upominki.

Bezcenną cegiełkę w pomoc dla Ukraińców włożyły Szkoły, Klub Senior+ w Tokarni, kolejną - Koła Gospodyń Wiejskich  oraz Ochotnicze Straże Pożarne działające na terenie Gminy Bukowsko. Niezliczona liczba pierogów, kanapek, chochli zupy - przygotowane przez Panie z KGW - posiliły głodnych i spragnionych Uchodźców na terenie Gminy ale i na granicy kraju. Wolontariat strażacki zaangażował się w szereg działań tj.  obsługa punktów recepcyjnych, dostarczanie i pakowanie darów, transport osób do miejsc noclegowych bądź pobytu.

Przekazywane przez Państwa dary mają ogromną wartość, ponieważ w nich ukryte jest serce i dobroć, a to oprócz gestu materialnego jest wielkim wsparciem. 

Za tą ofiarność, za to zaangażowanie, za wszelaką pomoc na rzecz Uchodźców składamy serdeczne podziękowania.

 

 

                        Marek Bańkowski

                    Wójt Gminy Bukowsko